EURTRY:

22 Haziran 2019, yazan Engin

Hollanda, Türkiye’de mal varlığı olanlara sosyal yardımı kesecek! Hollanda hükümeti, Türkiye’de daire, yazlık ve diğer taşınmazları bulunan kişilerin Hollanda’da sosyal yardım almasını engellemek amacıyla yasa değişikliğine gidiyor. Yeni düzenlemeye göre, (...)
29 mars 2018, par Engin

Skandal hamle : Macron’dan kriz çıkaracak adım Güven ÖZALP [email protected] TÜRKİYE’nin Afrin’e yönelik operasyonuna başından bu yana sıcak bakmayan ve açıkça eleştirmekten kaçınmayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ankara’nın çok sert tepkisine (...)
7 février 2018, par Engin

DHA Paris Muhabiri Gazeteci Gülten Özbey yaşamını yitirdi Engin Akgürbüz / Lyon, 7 Şubat (DHA) 07.02.2018 13:05 https://www.dha.com.tr/dunya/dha-paris-muhabiri-gazeteci-gulten-ozbey-yasamini-yitirdi/haber-1563553 Doğan Haber Ajansı’nın Paris Muhabiri (...)
28 Mayıs 2009, yazan Helin Demir

Kürtler adına yola çıktığını izah etse de yakın gelecekte terörist örgütle bağı olmadığını ortaya koyması imkansız görünen DTP’nin, PKK tuzağına düşmemek ve sorunlara kalıcı çözümler bulmak için her açıdan dikkatli, kararlı ve tutarlı olması gerekiyor. DTP’nin miadı (...)
28 Mayıs 2009, yazan Helin Demir

Seçimlerin yapılacağı tarih yaklaştıkça, meydanlar iyice hareketleniyor, seçim tartışmaları her geçen gün renkli boyutlar kazanıyor. Kürtler adına siyasete yeni bir soluk getireceğini düşünen DTP’nin Kürt partisi mi, yoksa Türk partisi mi olduğu yönündeki (...)
28 Mayıs 2009, yazan Helin Demir

Son günlerde Nasname’de yayınlanan PKK ile ilintili yazıların büyük bir bölümü örgütteki iç infazları anlatıyor. Nasname’de kimi infazların öykülendiği yazıların yanı sıra, bunların listesi de defalarca yayınlanıyor. Bizzat PKK’dan ayrılanların belirttiğine göre, (...)
28 Mayıs 2009, yazan Helin Demir

Barış ve huzur ortamının devamından yana olan herkesin, mevcut ve olası sorunların tartışılması ve çözümlenmesi konusunda, çağın gereği olan demokratik hukuk sistemi içerisinde faaliyetlerini sürdürmesi, asla insanlık dışı şiddet yolunu tercih etmemesi gerekiyor. (...)
28 Mayıs 2009

İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Arslan, 1915 olaylarında Osmanlı Devleti’nin göç sırasında Ermenilere kötü muamelede bulunan yaklaşık 1670 kişiyi yargıladığını, aralarında asker, polis, kaymakam 67 kişiyi (...)
28 Mayıs 2009

Selim Güray | selimguray @ lactuel.be Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ sorunu, aradan geçen 15 yıllık ateşkes sürecine rağmen halen bir çözüme ulaşabilmiş değil. Ermenistan, toplamda Azerbaycan topraklarının %20’lik bölümüne tekabül eden (...)
28 Mayıs 2009

Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra terör örgütü PKK’nın başına geçen Murat Karayılan, PKK’nın Kandil dağındaki kamplarından yaptığı ve Milliyet gazetesinde yayınlanan açıklamasında, "Silahlı mücadele ve kan dökülmesi geride kalmalıdır" diyerek, "Barış (...)
28 Mayıs 2009, yazan Helin Demir

Faaliyetleriyle PKK’nın birliğini ve devamlılığını kuvvetli bir şekilde destekleyen, PKK’nın otonomi çabalarını başarılı kılmak için şiddeti yöntem olarak teşvik eden Danimarka’dan yayın yapan ROJ TV’nin yayın hayatıyla ilgili gelişmeler karmaşık bir seyir halinde (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi Kurtlerden ve uluslararasi cevrelerden gelebilecek tepkilerden cekinen orgut yonetiminin, gecmiste oldugu gibi, “katliami ustlenmeme” yonundeki tavri, yerli ve yabanci kamuoyu tarafindan inandirici bulunmadi. (Yakalanan PKK (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi “Irak’ın Kuzeyinin PKK’nın Üssü Olmasına İzin Verilmeyecek!..” Irak’ın kuzeyindeki PKK kamplarına yönelik Aralık 2007’de başlatılan hava operasyonlarının ardından 21 Şubat 2008 günü başlayan ve 29 Şubat 2008’te sona eren kara harekatının (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi Dogu ve Guneydogu Anadolu bolgeleri, 23 yildir aci cekiyor. Teror binlerce aileyi yureginden vurdu, sayisiz ocaga ates dustu. Kara bulutlar dagilir gibi olunca, kanla beslenen degirmen yeniden kan ogutmeye basladi. Paramiliter (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi AVRUPA PARLAMENTOSU’NDAN SERT UYARI: “PKK, Önkoşulsuz ve Derhal Silah Bıraksın!.. DTP, PKK Terörü İle Arasına Net Mesafe Koysun!..” Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, Hollandalı Parlamenter Ria Oomen-Ruijten’in hazırladığı Türkiye (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi İran, Irak, Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yürütülen operasyonlar sonucunda köşeye sıkışan terör örgütü PKK’nın, finans krizini aşmak için “bağış”, “vergilendirme”, “gerillaya yardım” adı altında haraç toplama faaliyetlerine Kürtlerin yanı sıra, (...)
26 Mayıs 2009

Yazan: Nail Amudi PKK’nın Kanlı Yolu Deniz Gezmiş’in Yolu Olabilir Mi?.. Deniz Gezmiş’in Son Vasiyeti Neydi?.. Almanya, Yunanistan, İtalya, Belçika ve İngiltere başta olmak üzere, solculara her gördüğü yerde saldıran, susturan, aşağılayan, yok sayan, (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucu yaşadığı finansman krizini aşmak için son dönemde insan ticaretini boyutlandıran terör örgütü PKK’ya bir darbe de Yunanistan’dan geldi. Bir ihbarı değerlendiren Yunanistan sınır polisinin, (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

“Eli Kanlı PKK’nın Sözcülüğüne Soyunan Leyla Zana, Bu Defa Beklediğini Alamadı!..” Leyla Zana aralarında Kürtlerin de bulunduğu masum insanları öldüren PKK için, Kürt halkının “sigortası” demiş. Son seçimler kendisini doğrulamasa da, “PKK’nın, Kürt halkı ve DTP (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

PKK-KDP’NİN HARAÇ KAVGASI TIRMANIYOR!.. Terör örgütleri listesine alınması sonrasında Avrupa’da gelir kaynakları yakın takibe alınan ve operasyonlar sonrasında köşeye sıkışan terör örgütü PKK’nın, finansman krizini aşmak için Irak’ın kuzeyine yatırım yapan (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

TARİHİN DERİNLİKLERİNDE KALAN CAN YAKICI GERÇEKLER!.. “Kanla beslenen değirmen kan öğütmeye devam ediyor. Yürekleri ve beyinleri kendilerine ait olmayan tetikçiler, niçin ve kimi öldürdüklerini bilmeden, cinayetlerine yenileri eklerlerken, aslında bir gün (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

Küresel tehdit haline dönüşen terörizme karşı uluslararası işbirliğinin geliştirilmesine yönelik girişimlerini sürdüren Birleşmiş Milletler’in, ABD’deki 11 Eylül terör saldırılarının 7.yıldönümü vesilesiyle düzenlediği bir sempozyumda, uluslararası terör örgütleri (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

Hint Okyanusu’ndaki bir devlet, Türkiye’dekiyle inanılmaz benzerlik gösteren bölücü terörle savaşı kazanmak üzere. Konumuz: Sri Lanka ve ayrılıkçı Tamil Kaplanları örgütüyle 25 yıllık mücadelesi. Sri Lanka’nın 21 milyonluk nüfusunun yüzde 75’ini Singalalar, (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

DTP’li yöneticiler PKK’yla ilişkilerini resmen kesmedikçe, terörü kınamadıkça, teröristi, “kurtuluş savaşçısı” diye alkışlamaktan vazgeçmedikçe, Abdullah Öcalan’ı “milli şef” olarak sunmayı bırakmadıkça sandıktan çıkamayacaklarını artık anlamak zorundalar. Bugüne (...)
26 Mayıs 2009, yazan Nail AMUDI

Kürtler, Etnik Milliyetçilik Temelinde Politika Yapanlara ve Terörle Aralarına Mesafe Koyamayanlara Bu Defa Da Prim Vermeyecektir!... “Etnik popülizm tuzakla doludur!..” Evet, TBMM’de partisinin grup toplantısında Kürtçe konuşarak 18 yıl sonra benzer (...)
20 Temmuz 2007

Yazan: Azad Bori Fransiz Haber Ajansi AFP, Fransiz polisinin PKK’nin Fransa’daki kadrolarina yonelik Subat ayinda gerceklestirdigi Safak operasyonunda ele gecirilen fakat daha sonra cikarildigi mahkeme tarafindan tutuksuz yargilanmak uzere (...)
17 Temmuz 2007

yazan: Vedat Ersin DTP’nin 22 Temmuz 2007 tarihinde yapilacak erken genel secimlere katilacak milletvekili adaylari, parti tabanindan bekledikleri destegi gormuyor. DTP tarafindan desteklenecek bagimsiz adaylarin tespiti sirasinda parti tabani (...)
16 Temmuz 2007

Yazan: Oktay Yurtbay Dunyanin hangi ulkesinde olursa olsun, terorle mucadelede ortak genel strateji ; halk destegi, siyasi otoriteyi elinde bulunduran hukumet ve terorle/terorist ile mucadeleyi yurutecek guvenlik guclerinin kararlilik icinde (...)
12 Temmuz 2007, yazan Helin Demir

Siyasi partiler, birer yer altı örgütüne dönüşemeyecek kadar geniş tabanlı, açık ve kolektif sağ duyuya dayanan örgütlerdir. Değişimi ve yapısal dönüşümleri savunan partiler dahil bunu toplumsal uzlaşma ve reformculuk yöntemleriyle yaparlar. Bilirler ki şiddet ve (...)
12 Temmuz 2007, yazan Helin Demir

Bugünlerde Türkiye’de gündemi meşgul eden iki kaygı var. Biri seçimler, diğeri ise Kuzey Irak’taki gelişmeler. Kuzey Irak’taki gelişmelerin temel belirleyici unsuru PKK olarak görülüyor. Şiddeti temel alan politikalarıyla PKK, insanlar için güvenlik (...)Site planı | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2006-2019 | Mentions légales PageRank