Perşembe 11 Ağustos 2022

Türkçe

PKK dini nasil propaganda haline getirdi ?

12 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

Bugünlerde Türkiye’de gündemi meşgul eden iki kaygı var. Biri seçimler, diğeri ise Kuzey Irak’taki gelişmeler. Kuzey Irak’taki gelişmelerin temel belirleyici unsuru PKK olarak görülüyor. Şiddeti temel alan politikalarıyla PKK, insanlar için güvenlik duygusunu, ülkenin birliğini tehdit eden bir yapı. Bu özelliğiyle de demokratik gelişimin ve açılımın önünde en (...)


DTP & PKK : DTP’li bagimsizlarin seçim vaatleri

12 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

Bugünlerde Türkiye’nin gündemini meşgul eden en önemli konu seçimler. Bağımsız milletvekilliği meselesi de tabi ki önemli. Herhangi bir siyasi partiye güvenmeyen, hiçbir siyasi partinin kendisini temsil etmediğini düşünen her vatandaş, milletvekili ya da yerel seçimlerde adaylığını koyabilir, kendisi için halktan oy isteyebilir. Hiçbir siyasi partiye güvenmeyen (...)


Hikmet Fidan’i anarken

12 Temmuz 2007

Yazan: Rojhat Zozan Teror orgutu PKK’dan kopan PWD’nin Turkiye calismalarini yurutmekten sorumlu koordinatoru Hikmet Fidan, 6 Temmuz 2005 tarihinde ogle saatlerinde Diyarbakir’in Baglar Semti’nde PKK Cinayet Orgutu’ne mensup iki caninin silahli saldirisi sonucu hayatini kaybetmisti. Hikmet Fidan cinayeti uzerine simdiye kadar cok kereler yazildi, (...)


Baydemir’den tuhaf açiklama : PKK Kürtlerin 29. isyani

11 Temmuz 2007

yazan: Vedat Ersin ABD’de yayinlanan gunluk Christian Science Monitor gazetesinde yer alan bir makalede, Diyarbakir Belediye Baskani Osman Baydemir’in PKK’yi ’Kurtlerin 29’uncu isyani’ olarak nitelendirdigi yazildi. Gazete haberinde ayrica Osman Baydemir’in "2005 yilinin sonundan bu yana kulturel haklarda gozle gorulur bir azalma oldugu” (...)


İlhan Taşçı’nın kitabı

10 Temmuz 2007

Yazan: Emin ÇÖLAŞAN BUGÜN size çok ilginç, son derece çarpıcı, neredeyse tamamı belgelerden oluşan bir gazeteci kitabını daha tanıtmak istiyorum: "Bir AKP Belgeseli. Maskesiz Soygun." (Siyah Beyaz Yayınları, siyahbeyazkitap.com) Yazan, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri, gazeteci kardeşimiz İlhan Taşçı. Bu kitabı her Türk vatandaşı okumalı. Ama özellikle (...)


Türkiye`de gizli servis çalışmaları..!

9 Temmuz 2007

Nous vous proposons aujourd’hui un article en turc de Hasan TAŞKIN évoquant la présence et les activités d’agitation-propagande des services secrets étrangers en Turquie. Le passage sur les attentats commis contre des intellectuel républicains est tout particulièrement intéressant. Yazan : Hasan TAŞKIN Türkiye Cumhuriyeti, uzun yıllar önce yabancı (...)


PKK’dan DTP’li baskana süikast girisimi

6 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

PKK’da işi biten veya örgüt yönetiminin koyduğu katı kurallara harfiyen uymakta eksik kalanlar, bir yandan kendi arkadaşları tarafından canice katledilirken, diğer yandan PKK’yı kabul etmek istemeyen çeşitli siyasi kişilikler de, örgütün saldırılarına maruz kalıyor. Şırnak’ın Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun’un makam aracının geçtiği yol üzerinde (...)


Kosova’dan terörle mücadele destegi

6 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

Yaşanan insanlık dışı eylemlerle küresel sınırları zorlayan terörizme karşı olan ülkelerin, işbirliğine yönelik somut adımlar atmaya devam etmesi, uluslararası kamuoyunda dikkatle izleniyor. Terörizm, ülkeleri tehdit etmeye devam ederken, mücadele amacıyla alınan önlemler aralıksız sürdürülerek başarılı sonuçlara ulaşıldığı görülüyor. Kosova’da Türklerin en (...)


TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNDEN ÇARPICI İTİRAFLAR

6 Temmuz 2007

Yazan: Feraye Tekin Son günlerde PKK konusunda çok önemli gelişmeler yaşanıyor. Tam anlamı ile bir çözülme süreci içine giren terör örgütünde örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olanların sayısında da artışlar gözleniyor. Bunun yanı sıra dağdaki PKK militanlarının aileleri de çocuklarının eve dönmesi yolunda çağrıda bulunuyorlar. Dağdakiler örgütten kaçmanın (...)


BIRLESMIS MILLETLER’IN UYUSTURUCU RAPORU ACIKLANDI “PKK Uyusturucu Zengini”

6 Temmuz 2007 | yazan Nail AMUDI

Teror orgutleri listesinde ilk siralarda yer alan PKK’nin, en tehlikeli mafya orgutlenmesi oldugu ve uyusturucudan topladigi paralarla teror eylemlerini finanse ettigi bir kez daha belgelenirken, Turkiye’nin teror ve uyusturucuyla mucadeledeki basarisina ovguler yagiyor. Birlesmis Milletler Uyusturucu ve Ilgili Suclar Dairesi (UNODC) (...)


Il y a au total 55 articles