EURTRY:

Accueil > Nos rubriques > Actualité > Fransız Perdesi İstanbul’dan Açılıyor

Fransız Perdesi İstanbul’dan Açılıyor


Ecrit par Engin, 2015-05-28 00:28:56


Fransız Perdesi İstanbul’dan Açılıyor

İstanbul’da bundan böyle bir Fransız Tiyatrosu var. Her ay Fransa’dan gelen birbirinden özel oyunlar İstanbul’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Fransız Tiyatrosu perdesini 27-28 Mayıs tarihlerinde Cevahir sahnesinde L’amour Avec Mention ile açıyor.
Fransa’da “Kültür” denildiğinde ilk akla gelenlerden biri olan tiyatro, toplum için vazgeçilmez bir yeri olan sanat, eğlence ve eğitim kaynağı.
Böylesine köklü, yaygın ve zengin bir tiyatro ve gösteri sanatları yapılanmasını, ülkemizde yaşayan frankofonlara da sunmayı ümit eden SCE, yaklaşık 10 bin kişilik ağıyla bu kültürü benimsemiş ve yaşamak isteyen herkese gerekli hem kültürel hem de sosyal organizasyonları düzenlemeyi amaçlamaktadır.

L’amour Avec Mantion
Aşk karmaşık bir iş ; arayış, kavuşma, birlikte yaşama, ayrılık... Tam her şeyi kavradığınızı düşündüğünüz an, hiçbir şey anlamadığınızı fark edersiniz... Gelin aşk diplomanızı bizden alın !
Kadınlar neden sadık erkeği internette veya iş arkadaşları arasında aramaya devam ediyorlar ? Oysa ki müzeye gidip soyu tükenmekte olan canlılar bölümüne bakmak yeterli !
Erkekler kadınlardan daha hızlı koşar. Oysa ki seviştikten sonra, tam erkekleri uyku bastırırken, kadınlar enerji patlaması yaşar. Herhangi bir kaçma teşebbüsünü engellemek için olmasın ?
Neden kadınlarda cinsel arzuyu bağlılık ya da sadakat, erkeklerde ise göğüs dekoltesi uyandırıyor ?
Eğer büyük moda tasarımcıları heteroseksüel olsaydı, mankenler büyük göğüslü kısa boylu kadınlar mı olurdu ?
Bu soruların ve erkekler ile kadınların karşı cins hakkında bilmek istedikleri tüm soruların cevabını L’Amour Avec Mention’da bulabilirsiniz...
Yazar : Patrick Hernandez
Oyuncular : Solène Delannoy, Marie Desroles

İletişim : 0530 491 4321
www.froje.com

Mot-clé :
Culture Théatre
Plan du site | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2006-2019 | Mentions légales PageRank