Perşembe 11 Ağustos 2022

Türkçe

URPERTEN GERCEK : YEREL HALKTAN DESTEK

6 Temmuz 2007

Yazan: Oktay Yurtbay Genelkurmay Baskani’nin kamuoyuna yaptigi aciklamalar cok onemli uyarilar icermektedir. Kanli teror orgutunun “disaridan ve iceriden desteklendigine” dikkat cekti. Ihanetin icinde bazi lokal gorevlilerinde olduguna dikkat cekti. Hatta koyun “imami ile muhtari” bile bazen yataklik yapabiliyor dedi. Imamin mayin dosedigi (...)


PKK’NIN MAHMUR OYUNU

5 Temmuz 2007

yazan: Vedat Ersin Turkiye’nin, PKK’nin kontrolunde oldugu ve teror orgutune zemin olusturdugu icin kapatilmasi yonunde uluslararasi alanda calismalarini yogunlastirdigi bir donemde, Mahmur Kampi’nin daha da genisletilecegi bildirildi. Mahmur Kampi’ni yoneten PKK militanlarinin, “Turkiye’nin olasi bir mudahalesinde bolgeyi terk etmek zorunda (...)


PKK’nin seçimlerdeki piyonlari

4 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

Bugünlerde Türkiye’nin gündemini meşgul eden en önemli konu seçimler. Bağımsız milletvekilliği meselesi de tabi ki önemli. Herhangi bir siyasi partiye güvenmeyen, hiçbir siyasi partinin kendisini temsil etmediğini düşünen her vatandaş, milletvekili ya da yerel seçimlerde adaylığını koyabilir, kendisi için halktan oy isteyebilir. Hiçbir siyasi partiye güvenmeyen (...)


PKK MAYINLARINA ULUSLARARASI TOPLUMDAN TEPKI!

4 Temmuz 2007 | yazan Nail AMUDI

Guvenlik guclerinin yani sira, sivilleri de hedef alan PKK mayinlarina uluslar arasi toplumun tepkisi artarak yukseliyor. Paramiliter orgut PKK, Turkiye’de binlerce yildir bir arada yasama iradesi gostermis insanlari teror batagina cekmek icin siddetin her turlusunu deniyor. Uluslararasi toplumun tepkisinden cekinen PKK, “bir daha mayin (...)


JAPONYA’DA TEROR ORGUTU PKK’YA MUSAMAHA YOK

3 Temmuz 2007

Yazan: Azad Bori Tokyo yakinlarindaki Saitama Eyaleti’nde yasadisi yollarla Japonya’da ikamet eden 8 PKK mensubu, Tokyo Metropolitan Kamu Guvenligi guçlerince tutuklandi. PKK mensuplarinin evlerinde yapilan aramalarda, teror orgutunun propagandasini içeren evrak, resim ve PKK sembolu bulunan posterler ele geçirildi. Kamu Guvenligi (...)


Legal kürt siyasetine elestirel bir bakis

29 Haziran 2007

Yazan: Rojhat Zozan Turkiye’deki Kurt siyasetinin tarihi onemli deneyimlerle doludur. Bu deneyimlerin icerdigi dersler ise hem Kurtler hem de Turkler icin onemlidir. Turk siyasal yasami yakindan analiz edildiginde, Turk toplumunun ihtiyac duydugu demokratiklesme hareketi ile Kurt siyasal kurumlasmasinin tarihi perspektifi net bir sekilde (...)


Sözde Kürdistan ve PKK bayrakları yan yana...

29 Haziran 2007

Başkent Bağdat, Musul ve Süleymaniye’de daha önce de büro açan PKK terör örgütü, Kuzey Irak’ın en büyük kenti olan Erbil’de "Kürdistan Bağımsız İşçi Partisi" adı altında büro açtı. Sözde Kürdistan Bölgesel Başkanı Mesut Barzani daha önce yaptığı açıklamada terör örgütüyle bağlantıları olmadığını ve Türkiye’nin PKK sorununu diyalogla çözmesi gerektiğini söylerken, örgütün (...)


PKK’da iç hesaplasma sürüyor!.. Liderlik siyasi rant kavgasina üç kurban daha!..

28 Haziran 2007 | yazan Nail AMUDI

Kanla beslenen degirmen kan ogutmeye devam ediyor. Yurekleri ve beyinleri kendilerine ait olmayan tetikciler, nicin ve kimi oldurduklerini bilmeden, cinayetlerine yenileri eklerlerken, aslinda bir gun siranin kendilerine gelebilecegini gormekten halen uzaktalar… Turkiye’de demokrasi surecini baltalamaya, etnik ayrimciligi korukleyerek (...)


PKK Almanya’daki faaliyetlerini yogunlastirdi

28 Haziran 2007

Yazan: Azad Bori Alman Ulusal Televizyon Kanali ARD’de, gectigimiz hafta icerisinde yayinlanan "Monitor" adli programda, teror orgutu PKK ve onun uzantisi olan PJAK’in Almanya’da yuruttugu illegal faaliyetler ele alindi. Programda, “Alman Emniyet birimlerinin Teror orgutu PKK’nin Almanya’daki faaliyetlerine goz yumdugu ve orgute karsi ciddi bir (...)


DTP ve seçim propagandalari

27 Haziran 2007

Sabahattin Talu 22 Temmuz’da yapılacak olan genel seçimlere “Bağımsız” adaylarla katılacak olan DTP’liler, özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde olmak üzere seçim propagandalarına başladılar. Diğer tüm zamanlarda da olduğu gibi, seçimler öncesinde de aynı söylemlerini tekrar tekrar gündeme getiren DTP ve yandaşları, seçim nedeniyle arttırdıkları bu yönlü (...)


Il y a au total 55 articles