Perşembe 11 Ağustos 2022

Türkçe

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK, IRAK’IN KUZEYİNE YATIRIM YAPAN İŞADAMLARINI HARACA KESİYOR!..

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

PKK-KDP’NİN HARAÇ KAVGASI TIRMANIYOR!.. Terör örgütleri listesine alınması sonrasında Avrupa’da gelir kaynakları yakın takibe alınan ve operasyonlar sonrasında köşeye sıkışan terör örgütü PKK’nın, finansman krizini aşmak için Irak’ın kuzeyine yatırım yapan işadamlarından ve bölgedeki köylerde yaşayan Kürtlerden “bağış”, “vergilendirme”, “gerillaya yardım” adı (...)


PKK’YI NASIL ANLAYALIM?..

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

TARİHİN DERİNLİKLERİNDE KALAN CAN YAKICI GERÇEKLER!.. “Kanla beslenen değirmen kan öğütmeye devam ediyor. Yürekleri ve beyinleri kendilerine ait olmayan tetikçiler, niçin ve kimi öldürdüklerini bilmeden, cinayetlerine yenileri eklerlerken, aslında bir gün sıranın kendilerine gelebileceğini görmekten halen uzaktalar…” “Kürtler, Türklere çok yakındır. Ancak biz (...)


BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DE DÜZENLENEN “TERÖR MAĞDURLARI SEMPOZYUMU”NDA PKK’NIN “TERÖR VE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ” KİMLİĞİ BİR KERE DAHA TEYİT EDİLDİ!..

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

Küresel tehdit haline dönüşen terörizme karşı uluslararası işbirliğinin geliştirilmesine yönelik girişimlerini sürdüren Birleşmiş Milletler’in, ABD’deki 11 Eylül terör saldırılarının 7.yıldönümü vesilesiyle düzenlediği bir sempozyumda, uluslararası terör örgütleri listesinde yer alan PKK/Kongra-Gel’in “terör ve organize suç örgütü kimliği” bir kere daha teyit edildi. BM (...)


TAMİL KAPLANLARI’NIN ACI SONUNUN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ!.. SIRA KANDİL KAPLANLARINDA!...

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

Hint Okyanusu’ndaki bir devlet, Türkiye’dekiyle inanılmaz benzerlik gösteren bölücü terörle savaşı kazanmak üzere. Konumuz: Sri Lanka ve ayrılıkçı Tamil Kaplanları örgütüyle 25 yıllık mücadelesi. Sri Lanka’nın 21 milyonluk nüfusunun yüzde 75’ini Singalalar, yüzde 20’sini de Tamiller oluşturuyor. (Türkiye’deki etnik dağılım da aşağı-yukarı aynı.) Tamiller uzun (...)


DTP, SOKAK TERÖRÜNE DEĞİL, SANDIKTA DEMOKRASİYE SARILMALI!..

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

DTP’li yöneticiler PKK’yla ilişkilerini resmen kesmedikçe, terörü kınamadıkça, teröristi, “kurtuluş savaşçısı” diye alkışlamaktan vazgeçmedikçe, Abdullah Öcalan’ı “milli şef” olarak sunmayı bırakmadıkça sandıktan çıkamayacaklarını artık anlamak zorundalar. Bugüne değin ortaya sürdükleri kimi savların, birer ikişer yok olduğunu gördükçe, öfkeden ne yapacaklarını (...)


ETNİK POPÜLİZM!..

26 Mayıs 2009 | yazan Nail AMUDI

Kürtler, Etnik Milliyetçilik Temelinde Politika Yapanlara ve Terörle Aralarına Mesafe Koyamayanlara Bu Defa Da Prim Vermeyecektir!... “Etnik popülizm tuzakla doludur!..” Evet, TBMM’de partisinin grup toplantısında Kürtçe konuşarak 18 yıl sonra benzer bir krize neden olan DTP lideri Ahmet Türk 7 ay önce böyle diyordu. Hatta bir adım daha atıyor, "Çatı (...)


Riza Altun infazina gitti

20 Temmuz 2007

Yazan: Azad Bori Fransiz Haber Ajansi AFP, Fransiz polisinin PKK’nin Fransa’daki kadrolarina yonelik Subat ayinda gerceklestirdigi Safak operasyonunda ele gecirilen fakat daha sonra cikarildigi mahkeme tarafindan tutuksuz yargilanmak uzere serbest birakilan PKK mensubu Riza Altun’un Paris’ten kacarak Kuzey İrak’a gittigini yazdi. Riza Altun’un (...)


Parti tabani DTP’nin belirledigi adaylari desteklemiyor

17 Temmuz 2007

yazan: Vedat Ersin DTP’nin 22 Temmuz 2007 tarihinde yapilacak erken genel secimlere katilacak milletvekili adaylari, parti tabanindan bekledikleri destegi gormuyor. DTP tarafindan desteklenecek bagimsiz adaylarin tespiti sirasinda parti tabani ile il/ilce yapilanmalarinin goruslerinin dikkate alinmayarak, orgutun istekleri cercevesinde (...)


Terörle mücadele stratejisi

16 Temmuz 2007

Yazan: Oktay Yurtbay Dunyanin hangi ulkesinde olursa olsun, terorle mucadelede ortak genel strateji ; halk destegi, siyasi otoriteyi elinde bulunduran hukumet ve terorle/terorist ile mucadeleyi yurutecek guvenlik guclerinin kararlilik icinde olmasi temeline dayanmaktadir. Halk destegi ve silahli guc konusunda ortak bir paydada (...)


PKK siyasi parti degil, bir terör örgütüdür

12 Temmuz 2007 | yazan Helin Demir

Siyasi partiler, birer yer altı örgütüne dönüşemeyecek kadar geniş tabanlı, açık ve kolektif sağ duyuya dayanan örgütlerdir. Değişimi ve yapısal dönüşümleri savunan partiler dahil bunu toplumsal uzlaşma ve reformculuk yöntemleriyle yaparlar. Bilirler ki şiddet ve kaba kuvvet demokrasinin değil, diktatoryanın ebesidir. Şu halde siyasi partiler, demokrasinin, (...)


Il y a au total 55 articles